למה חשוב כל כך להציב מטרות?


הרבה אנשים נכשלים בדיאטה שלהם מהסיבה הפשוטה שהם לא מציבים מטרות או שהם בוחרים מטרות רחוקות וקשות מידי להשגה. אז איך תציבו מטרות ותשיגו אותן באופן הטוב ביותר?

מהי הצבת מטרות?

הצבת מטרות היא סוג של רשימה או יעד שאנחנו רוצים להשיג. אם תחשבו על זה, כמעט כל דבר שאנחנו עושים הוא הצבת מטרה והשגתה. לדוגמה: לפתוח את הטלפון, ללכת לעבודה, לפתוח את הטלוויזיה עד כמה שהפעולות האלו נראות פשוטות, הם גם כן סוג של מטרה שאנחנו מציבים לעצמנו.

למה חשוב להציב מטרות בכלל?

להצבת המטרות יש חשיבות גדולה בכל דיאטה שתעשו ובכלל. אם לא תציבו מטרה ויעד שאתם רוצים להגיע אליו, איך תגיעו לגוף המושלם? לדוגמה: אני מתחיל כרגע חיטוב ושוקל 100 ק״ג, כמה ק״ג אני צריך להוריד בחיטוב? מתי לעצור? אפשר גם להציב מטרה של אחוז שומן. מעבר לכך, מקרים של הפרעות אכילה נגרמים מאי הצבת מטרות בחיטוב; אנשים מרזים, יורדים באחוזי השומן ובגלל שאין להם מטרה הם ממשיכים לרזות וחושבים שזה לא מספיק וכתוצאה מכך נגרמת הפרעת האכילה.  

הבעיה הגדולה בהצבת מטרות ואיך צריך באמת לעשות את זה

הבעיה הנפוצה בהצבת מטרות היא שאנשים מציבים מטרות רחוקות וקשות מידי להשגה. במקום להציב לעצמכם מטרה לרדת 20 ק״ג, תציבו מטרות קטנות כמו כל חודש לרדת 2.5 ק״ג ותסמנו ״וי״ כל פעם שהצלחתם בקטן, זה מה שיוביל אתכם להצלחה הגדולה בהמשך. אם אתם רגילים לאכול הרבה ג׳אנק אל תציבו ישר מטרה ״שבועיים ללא ג׳אנק״ כי אתם לא תצליחו. תתחילו בקטן: יום ללא ג׳אנק, יומיים, חמישה ימים וכו׳.

לסיכום, בכל יעד שתרצו להשיג הצבת מטרות תהיה חיונית ביותר. ולא סתם מטרות, מטרות שתוכלו להשיג!

לקבלת תכניות הכושר והחיטוב הטובות ביותר לחצו כאן.

הערות
* כתובת הדואר האלקטרוני לא תוצג באתר.