למה אין לכם קוביות בבטן ומה צריך לעשות כדי להוציא אותן החוצה !


במדינה כמו שלנו, שרוב השנה מבלים בים והחום שולט, כולנו רוצים שיהיה לנו שישיית קוביות מעוררת קנאה... אז איך נשיג אותן ?

אחוז שומן נמוך :

לא משנה כמה הבטן שלנו תהיה חזקה, אם נהיה באחוז שומן גבוהה בטן לא נצליח לראות את הקוביות. הן בעצם ״יסתתרו מתחת לשכבת השומן״. בערך מ13-14% שומן (תלוי בגנטיקה ובמסת השריר), נוכל לראות התחלה של הקוביות !

מסה בבטן :                                                                        

כמו כל שריר בגוף, כדי שיראה גדול ויפה נצטרך לאמן אותו, אם לא נאמן אותו או שלא נאמן אותו נכון, לא נגדל במסת השריר בבטן ולא יראו את הקוביות! בדיוק כמו שאם לא נאמן ידיים לא יהיה לנו ידיים שריריות.

מה אפשר לעשות?                                                                                              

צריך לעלות במסת השריר בטן היא שריר קטן ולכן מספיק לה 3-5 סטים, 3-4 פעמים בשבוע.

האם זה קשור לגנטיקה ?

כן, לטוב ולרע. יש כאלו שירדו במשקל בקלות, יעלו במסת השריר בקלות וכבר ״נולדו״ עם קוביות בבטן. ובניגוד לכך, ישנם אנשים שבחיים לא יגיעו לבטן שטוחה לגמרי (אלא אם יקחו חומרים מיוחדים וכו׳), כי זו הגנטיקה שלהם, כשנרד באחוזי השומן, השומן ירד בגוף מסדר מסוים ושונה לכל אחד. לחלק ירד בקלות כל השומן מהגוף ורק מהבטן ישאר שומן ״עיקש״ שיקח המון זמן ומאמץ להוריד אותו.חשוב לזכור שהגנטיקה היא לא תרוץ ועם עבודה קשה והתמדה כל אחד יוכל להשיג קוביות !  

מיתוס נפוץ על קוביות בבטן                                             

הרבה אנשים חושבים שאם יעשו המון כפיפות בטן ותרגילי בטן אז תהיה להם בטן שטוחה וקוביות, אבל זה לא נכון! תרגילי בטן יחזקו לנו את הבטן אך אם לא נרד באחוזי השומן (כמו שהסברנו), אז הבטן תתחזק אבל הקוביות ישארו מתחת לשומן. בנוסף לכך, בתרגילי בטן אנחנו לא שורפים הרבה קלוריות ביחס לתרגילים אחרים !

לקבלת תכניות הכושר והחיטוב הטובות ביותר לחצו כאן.

הערות
* כתובת הדואר האלקטרוני לא תוצג באתר.